Evde Sağlık Hizmetleri
22 Nisan 2024

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Denizli Devlet Hastanesi 15.12.2006 yılından bu yana Evde Sağlık hizmeti vermektedir.

     22.05.2017 tarihine kadar Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Koordinatörlüğünde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile birlikte yürütülen Evde Sağlık Hizmetleri, bu tarihten itibaren Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı Genel Sekreterliklere devredilmiştir. İlimiz Denizli Sağlık Müdürlüğü ne bağlanan Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi 22.05.2017 tarihli Valilik Oluru ile Koordinasyon Merkezi, Koordinasyon Merkezine bağlı Devlet Hastaneleri ve İlçe Hastaneleri bünyesinde kuruldu.17.08. 2017 tarihi itibari ile 24 saat esasına göre koordinasyon merkezi ve Denizli Devlet hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri birimi vatandaşlara hizmet vermeye başlamıştır. 2 İl merkezi hastanesi,7 İlçe hastanesi olarak hizmet vermekteyiz

EVDE SAĞLIK NEDİR

İhtiyacı olan bireylere evinde, aile ortamında ve hastanede, muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesidir.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş olan hastanın düzenlenen  tedavisinin takibi ve uygulanmasıdır.

AMAÇ

  Evde sağlık hizmetlerinin, kalite, hasta ve çalışan güvenliği ile memnuniyetini esas alacak şekilde ve bilimsel kurallar çerçevesinde sunulmasını sağlamaktır.
Evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyaç olan bireylerin, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi.
Evde sağlık hizmetleri kapsamında hizmet gören hastaların, hasta nakli, tahlil, tedavi, heyet rapor yenilemesi, tıbbi bakım, sosyal ve psikolojik destek, pansuman, uzman konsültasyonu ve palyatif bakıma ihtiyacı olan hastaların belirlenerek tedavi süreçlerinin başlatılması ve kısa sürede, ev ortamında, hastane ile birlikte çalışarak iyi bir hizmet almasını sağlamaktır.

KİMLER  FAYDALANABİLİR ?

Tek başına veya aile bireyleriyle yaşayıp hayatlarını başkalarının desteğiyle sürdüren engelli, yaşlı, yada yatağa tam bağımlı kişiler, palyatif bakım hastaları, ileri derece KOAH hastaları, son dönem(4.evre) kanser hastaları, hastanede gördüğü tedavi yada ameliyat sonrasında taburcu edilenlerden evde sağlık hizmetleri kapsamında olanlara evinde ve aile ortamında gerekli olan sağlık hizmetlerini sunmak.           

NASIL BAŞVURURUM

                    4443833 ÇAĞRI MERKEZİ

  • 112 Acil sisteminde olduğu gibi 24 Saat süreyle hastaların başvurularını yapabileceği ulusal bir çağrı merkezidir.
  • Çağrı merkezi, vaka değerlendirmelerini alır. İlgili koordinasyon merkezine atamalarını yapar.
  •  Çağrı merkezine yapılan görüşmelerin tamamı kayıt altına alınmaktadır.
  • Koordinasyon merkezi sisteme düşen hastaya 15 dakika içerisinde dönerek hasta bilgilerini alıp ilgili birimlere hizmet olarak atar.
  • İlgili birimlerde 24 saat içinde hastayı ziyaret ederek evde sağlık kapsamında olanları hizmete alır.

BİZE ULAŞIN

Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi

Adres: Sırakapılar Mah. Şehit Albay Karaoğlanoğlu Cad.No:3  Merkezefendi/DENİZLİ 

Denizli Devlet Hastanesi C Blok zemin kat no:61 merkez/Denizli

            Mail:denizli.evdesaglık@govtr

              TEL:  0(258) 2639311(dahili 16-17)

IMG_8627.JPG
IMG_8635.JPG
IMG_8744.JPG
IMG_8839.PNG
IMG_8840.PNG
IMG_8841.PNG