T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Denizli Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Denizliİl Sağlık Müdürlüğü Denizli Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Halkla İlişkiler

Güncelleme Tarihi: 25/06/2020


Denizli Devlet Hastanesi Halkla İlişkiler Birimi, hasta ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutarak güler yüzlü ve eğitimli kadrosuyla hizmet veriyor. 


Halkla İlişkiler Birimi'nde başhekim yardımcısı, SSK uzmanı, işaret dili uzmanı bulunmakta olup, vatandaşların karşılaştıkları sorunlara çözüm üretiyor. Engelli hastalara uzman desteği sağlayıp, hastaların mağdur olmasını engelliyor. Yaşlı ve özürlü vatandaşların muayene ve resmi işlemleri, danışmanlar refakatinde koordine ediyor. Sağlık güvencesiyle ilgili prosedürlerin yönlendirilmesi, sorunların çözümlenmesi, tüm rapor işlemlerinin kontrol ve onayı yapılıyor. 

Acil durumlarda doktor ve hasta arasındaki iletişim Halkla İlişkiler Birimi aracılığıyla çözüme kavuşturuluyor. Yatışı yapılan hastalar ile ilgili gerekli bilgiler sorgulama sistemi aracılığıyla öğrenilerek hastalara bilgi veriliyor. Hastanemizde çalışan doktorların aylık çalışma programları ve izinleri bilgisayardaki doktor takip programına girilerek, hasta ve hasta yakınlarına ilgili hekimin poliklinik, ameliyat, acil, görevlerinin ya da vardiya ve yıllık izninin olup olmadığı konusunda bilgilendiriliyor. Hastaların mağduriyetini gidermek için hastanemiz ve kurumlar arası iletişimle, gereksiz prosedürlerin kaldırılması için çalışmalar yapılıyor.