Tıbbi Sarf Birimi
27 Ekim 2023

Ayaktan ve yatan hastalarda tanı ve tedavi için kullanılması gerekli olan tıbbi sarf malzemelerinin zamanında ve etkin olarak temin edilip,  ilgili birim sorumlusuna verilmesi ile kullanımda hazır bulunmasını sağlayan bir birimdir.

         Tıbbi cihaz kapsamında bulunan Cerrahi aletler, ameliyat malzemeleri, cihaz ekipmanları,  tedavi uygulama aparatları, ortez-protez malzemeleri, organ ve doku onarım materyalleri, cihaz ile birlikte çalışan kombine sistemler ile lokalize kullanımı olan gelişmiş teknoloji ürünleri ve pansuman gereçleri de birimin kapsama alanındadır.

          Tıbbi sarf birimi;  iki eczacı, üç hemşire, bir ortez-protez teknikeri, bir sağlık memuru, üç tıbbi sekreter ve iki hizmetli personel ile hizmet vermektedir.

          TSE –ISO –EN 9000 kalite standartlarında hizmet vermekte olan depo;  800 yataklı hastanemizin servis ve polikliniklerinin malzeme ihtiyaçlarını günlük ve haftalık olarak karşılamasının yanı sıra hastanemize bağlı olan 7 İlçe hastanesinin malzemesinin de temin ve dağıtımını yapmaktadır.