Diyaliz Ünitesi
25 Haziran 2020

Denizli Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitemize bağlı merkezde hemodiyaliz hizmetleri 30 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Son olarak 30+1 hemodiyaliz cihazı ile 140 kronik hemodiyaliz hastasının ünitemizde takibi ve tedavisi 3 Nefroloji uzmanı, 4 sertifikalı Hemodiyaliz Hekimi, 23 Hemşire, 3 Teknisyen, 6 Temizlik Personeli ile sağlık hizmeti sunmaktadır.

Standart Hemodiyaliz sırasında konsantre hemodiyaliz çözeltilerinin seyreltilmesinde diyaliz makinesini doğrudan besleyen ultra saf su kullanılmaktadır.

Merkezimizdeki ekibin tecrübesi, yakın takibi, etkin tedavisi ve hastaneye yatışın kolay olması nedeniyle, takipli hastalarımıza uzun ve kaliteli yaşam sürme avantajını sunmaktayız.

Denizli Devlet Hastanesi’ndeki tüm bölümlerde 24 saat kesintisiz hizmet verilmesi, hastalarımızın diyaliz sırasında ve sonrasında yaşayabilecekleri sağlık problemlerine anında müdahale edilerek, tedavilerini güven içinde sürdürmelerine olanak sağlar.

Ünitemiz haftanın 6 günü (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi) 07:00-22:00 saatleri arasında, 3 seans şeklinde hasta kabulü yapmakta ve ünitemize ait Hemodiyaliz Hizmet Araçları ile hastalar evlerinden alınarak, seans sonunda evlerine bırakılmaktadır.

Merkez hemodiyaliz ünitemiz yeni modern binasında Dokuzkavaklar Semt Polikliniğinde hizmet vermektedir.

Hemodiyaliz salonunda her hastaya ait özel kulaklıklı LCD TV olup otomatik kumandalı hasta yatakları mevcuttur.

Merkezimizde, ev hemodiyalizi 2015 ten beri uygulayarak 13 hasta ile Türkiye’deki ilk kamu hastanelerinde evde hemodiyaliz uygulanan merkez olmuştur. Ayrıca 20 hastanın üstünde de periton diyalizi tedavisi uygulanmaktadır. 1 ev hemodiyalizi eğitim hemşiresi ve 2 Periton diyalizi eğitim hemşiresi ile Ev hemodiyalizi ve Periton Diyalizi Ünitemiz Nefroloji polikliniği ile birlikte Özay Gönlüm polikliniklerinde hizmet vermektedir. 

DSC_1323.jpgDSC_1371.jpg